Úvod > SK Viktoria

        - Úřední deska
        - Elektronická podatelna
        - Povinné informace
        - Veřejná zasedání
        - Vyhlášky
        - Ztráty a nálezy
        - Občan na úřadě
        - Sibřina – ulice, mapa
        - Stupice – ulice, mapa
        - Historie
        - Památky


 

  FOTBALOVÝ KLUB SK VIKTORIA SIBŘINA Novinky ze sibřinského fotbalu

V listopadu skončila podzimní sezona ročníku 2010/2011. Bylo by proto vhodné, kdybychom se pokusili zhodnotit současný ročník, kdy má SK Viktoria Sibřina v soutěžích 2 družstva dospělých. Hráči žákovské přípravky nám zestárli, a tak jsme je po několika aktivních letech nemohli přihlásit do soutěže. Nepříznivě se projevuje skutečnost, že v Sibřině není již více než 15 let škola. Aktivní žáci proto pokračují v žákovských družstvech v sousedních obcích. Vezmeme-li v úvahu, že před rokem A mužstvo v okresním přeboru v podzimní sezoně skončilo na 11. místě jen se 13 body a letos na špici tabulky na 3. místě s 27 body a jen se dvěma porážkami, že B mužstvo bylo před rokem ve IV. třídě na posledním 14. místě s 8 body a jedním vítězstvím a letos na 1. místě se 37 body a jedinou prohrou – pak můžeme prohlásit, že letošní sezona na podzim byla velice úspěšná!

Jak toho mohla obě sibřinská družstva dosáhnout? Přišli na hostování noví hráči, kteří se uplatnili, zlepšilo se tréninkové úsilí, ale je to i osobní zásluha našeho trenéra nejvyšší třídy pana Zdeňka Andrlíka, který se sibřinskému fotbalu věnuje již dlouhá léta. Trénoval totiž již sibřinské mužstvo ve 3. roce působení v divizi, kterou s ním vyhrál a přivedl ho do České fotbalové ligy v ročníku 2001/2002.
Po skončení podzimní sezony v sobotu 20. 11. se hráči a funkcionáři zúčastnili pracovní brigády. Kromě zazimování hrací plochy a přípravy k opravě sítí za horní brankou k silnici byl zabetonován chodník podél hřiště umožňující přístup ke hřišti s umělou trávou, kde v současné době každý čtvrtek probíhají tréninky hráčů obou mužstev.

Dotace sdružení TJ/SK ČSTV ve výši 10 000,- Kč byla využita na opravu střešní krytiny, neboť po podzimních deštích zatékalo do kabiny hostů (kabiny hráčů jsou majetkem obce). Střecha byla již dodavatelsky opravena. Příznivě se jeví i možnost dotace Regionu Pošembeří na dostavbu nových kabin pro hosty, které jsou již několik let rozestavěny. Proběhlo jednání u pana starosty 16. 11. o dalším postupu. Snahou výboru oddílu kopané je vytvořit na sibřinském stadionu takové podmínky, abychom za tři roky, kdy budeme v Sibřině vzpomínat sedmdesáti let na založení fotbalu v obci Sibřina (tehdy Stará Sibřina), mohli tuto událost důstojně vzpomenout a oslavit.
V zimě bude Sibřina hrát několik přátelských utkání. Bude to zároveň příprava na jarní sezonu, která začne 26. – 27. března 2011. Potvrzené je zatím utkání s ČAFC Praha na její umělé trávě, vede se jednání s Újezdem nad Lesy a s Kolovraty o termínu.
František Chumlen

 

 
Fotbalová přípravka, 2009
Fotbalové mužstvo SK Viktoria Sibřina, 2009
 
Fotbalový klub byl založen v roce 1943. Největšího úspěchu klub dosáhl sezóně 2002-2003, kdy působil ve třetí nejvyšší soutěži - v ČFL!

V letech 1973 - 1990 se v Sibřině hrála III. třída, z toho v letech 1985 a 1987 okresní přebor. V letech 1990-1995 mužstvo bojovalo v okresním přeboru Prahy-východ. Cesta do divize začala v sezóně 1995/1996 postupem z okresního přeboru do I.B třídy. Sibřina postoupila s náskokem 18 bodů, jednou porážkou a se skórem 94:12. Po posílení mužstva přišel v sezóně 1996/1997 postup do I.A třídy s náskokem 12 bodů a skóre 74:23. Sibřina prohrála v této sezóně pouze dvakrát. Sezóna
1997/1998 v I.A třídě skončila opět úspěchem-postup do oblastního přeboru s náskokem 20 bodů. Skóre 87:16 a jediná prohra v sezóně! Sezóna 1998/1999-Středočeský přebor a na jeho konci, co jiného než postup do divize!!! Z třiceti zápasů Sibřina 21 vyhrála, 3 remizovala a 6 prohrála. Postup s náskokem 1 bodu, při skóre 93:47!

Divizní sezóna 1999/2000 skončila pro Sibřinu velkým zklamáním, postup do ČFL uniká až v posledním domácím zápase. Ale i 2. místo byl obrovský úspěch, Sibřina dokázala v České Republice nevídané! Během pěti sezón čtyřikrát postoupila!

V
sezóně 2000/2001 bojovala Sibřina opět o postup do ČFL, ale i tentokrát postup těsně uniká. V závěru Sibřina nestačila na rozjetý Liberec "B", který soutěž vyhrál s náskokem 2 bodů. Sibřina tak obhájila 2. místo. V soutěži prohrála jen 5 zápasů, což je nejméně ze všech mužstev a to vždy jen nejtěsnějším jednobrankovým rozdílem!

V
sezóně 2001/2002 se Sibřina představila v divizní skupině B. Od začátku soutěže předváděla dobré výkony, ale vzhledem k některým nevydařeným zápasům v závěru sezóny, byla po podzimu tabulka celkem vyrovnaná. Na jaře však již byla Sibřina suveréní a již několik kol před koncem soutěže bylo rozhodnuto o jejím postupu do ČFL! Sibřina nastřílela v soutěži také nejvíce golů. Velmi úspěšnou sezónu ještě korunovalo postupem B-mužstvo, které postoupilo z okresního přeboru do krajské I.B třídy! Zároveň bylo na jaře založeno družstvo žáků.

Celková bilance ze sezóny 1995-2002: 198 mistrovských zápasů, 143 vyhraných, 26 remíz a 29 prohraných utkání! Celkové skóre je 554:213! Pro malou vesničku na východním okraji Prahy nevídané sportovní úspěchy!!!
 

Mužstvo SK Viktoria Sibřina, převzato z bývalých internetových stránek klubu www.sk-sibrina.euweb.cz

 
Sezónu 2002-2003 sehrála Sibřina v ČFL, bohužel v posledním kole v rozhodujícím zápase o udržení podlehla Semilům a sestoupla tak do divize. B-mužstvo skončilo ve své premiérové sezóně v I.B třídě na dobrém čtvrtém místě, nově založený žákovský tým obsadil, zejména po dobrých výkonech na jaře, šestou příčku v okresní soutěži.
 

Fotbalové hřiště SK Viktoria Sibřina, foto: RNDr. Aleš Střecha

 


 

©2007-2010 OBEC SIBŘINA, všechna práva vyhrazena